Sözler Köşkü; İzmir-Bornova'da birkaç üniversite öğrencisinin girişimiyle kurulup, bugün milyonlarca kişiye ulaşmayı başarmış bir ilim ve kültür derneği... İslami, bilimsel ve felsefi konuların ele alındığı haftalık sohbetleriyle zamanın nasıl geçtiğini unutturan samimi ve sıcak bir ortam.
İnsanlığın sonsuz mutluluğa ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla kuruldu.
(İZMİR)Sohbetimiz her Çarşamba ve Cuma Saat: 20.00’da olmaktadır. Katılım için hiçbir şart gerekmiyor. Tüm erkeklere açıktır. Sözler Köşkü rıza-yı İlahi için çalışmalarını yapmaktadır. Sizden dua dışında bir şey talep etmiyor.
(İSTANBUL)Sohbetimiz her Çarşamba ve Cumartesi Saat: 20.00’da olmaktadır. Katılım için hiçbir şart gerekmiyor. Tüm erkeklere açıktır. Sözler Köşkü rıza-yı İlahi için çalışmalarını yapmaktadır. Sizden dua dışında bir şey talep etmiyor.
Sohbetlerimizin yapıldığı adres: Cihangir, Meşrutiyet cad. No:13 Avcılar/İSTANBUL Tel : 0555 141 70 09
Kolay Adres: M.Kemal Paşa metrobüsünden indikten sonra telefonunuzdaki harita uygulamasına Sözler Köşkü yazarak yerimizi bulabilirsiniz.
Sohbetlerimizin yapıldığı adres: Akdeniz Mah. Necatibey Bulvarı No:14 D:8 Konak / İZMİR Tel: 0850 885 02 02
Şu anda bulunduğumuz şartlar hanımların sohbetlere katılabilmesi için uygun bir ortam değil. Ama hanımların da katılabileceği seminer programlarını daha yoğun bir şekilde İzmir'de yapmayı planladığımız için bu problem çözülecektir.
Sözler Köşkü'nün kuruluş amacı Kuran-ı Kerim'in daha iyi okunması ve anlaşılması olduğundan bu sorunun cevabı açıktır. Her sohbetimizden önce yaklaşık 15 dakika Kur’an-ı Kerim tilavetimiz olmakla beraber yaz aylarında da yaklaşık 2 aylık Kur’an Kursu programı yapılmaktadır. Diğer zamanlarda öğrenmek isteyen kardeşlerimiz için de özel olarak Kur’an dersi verilmektedir. Her gün internet sitemiz üzerinden hatim dağıtıyoruz. Haftada 12 sohbet ile de Kuran'ın manası üzerine eğitimler verilmektedir.
Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği olarak İstanbul/Avcılar ve İzmir/Konak'da hizmet veriyoruz. Ancak tarz olarak bize benzeyen Ankara'da Çınaraltı (cinaralti.org), Bursa'da Çay House (cayhouse.org) bulunmaktadır...
Sözler Köşkü'nde sadece imani konularda sohbet yapılmaktadır. Bediüzzaman Hazretleri talebelerine siyasete girmeyi yasakladığından dolayı biz de siyasi meseleleri konuşmuyoruz. Böylece bu çalışmaların sadece Allah rızası için olduğu, siyaset veya maddi bir menfaat için olmadığı herkesçe anlaşılıyor.
Kur'an-ı Kerim Arapça olması hasebiyle Türkçe açıklaması olan Risale-i Nurlar'dan Kur'an ayetlerinin manasını öğreniyoruz. Risale-i Nur'daki "İSPAT" yöntemi bu asır insanlarının üzerinde çok etkili oluyor.
Açıkçası "nereye bağlısınız" gibi sorular pek hoşumuza gitmiyor. Biz Kur'an ve onun açıklaması olan Risale-i Nurları okuyoruz. Kur'an-ı Kerim Arapça olması hasebiyle Türkçe açıklaması olan Risale-i Nurlar'dan Kur'an ayetlerinin manasını öğreniyoruz. Risale-i Nur'daki "İSPAT" yöntemi bu asır insanlarının üzerinde çok etkili oluyor.
Bu konudaki çalışmalarımızı web sitemizde bulabilirsiniz. Yakında direk İngilizce'nin konuşulduğu videoları da bu adresten yayınlayacağız. http://portal.sozlerkosku.com.tr/videolar/yabanci-dil-sohbetler
Genç kardeşlerimiz için böyle bir imkan sunmayı arzuluyoruz ancak bulunduğumuz dairenin yetersizliği sebebiyle şu anda bu mümkün değil. Arsa alarak yapacağımız gençlik merkezinde birçok gencin kalması için olanak sağlanmış olacak inşaallah.
İleriki projelerimizde üniversitelerde uygun şartlar sağlandığında Risale-i Nurlardan konferans vermeyi düşünüyoruz.
Gelenlerin birçoğu farklı tipte gençler olunca herkes kendisi gibileri gördüğünden kendini rahat hissediyor. Kimsenin stiline karışmıyoruz. Herkesin bu hakikatlara ihtiyacı var.
(İZMİR)Haftada 12 ayrı sohbetimiz olmaktadır. Bunlardan Çarşamba ve Cuma günlerinde olanlar umumi diğer günlerde olanlar gençlerin yaş gruplarına göre özel ders tarzında mütalaalı olmaktadır.
(İSTANBUL)Haftada 12 ayrı sohbetimiz olmaktadır. Bunlardan Çarşamba ve Cumartesi günlerinde olanlar umumi diğer günlerde olanlar gençlerin yaş gruplarına göre özel ders tarzında mütalaalı olmaktadır.
Sohbetlerimize katılmak tamamen ücretsizdir. Hatta çay bile veriyoruz.
Sohbetlerimiz saat:20.00’da başlayıp, 20 dakikalık iki sohbetten oluşmaktadır. Ayrıca iki sohbet arasında 15 dakikalık çay molası bulunmaktadır.
Avcılarda bir apartmandayız. Sadece ismimiz köşk.
2009 yılından beri hizmetlerimize devam etmekteyiz.
Sözler Köşkü umuma açık ve samimi bir sohbet yeridir, çekinmelerini gerektirecek bir sebep olmadığını anlatabilirsiniz. Her sohbetimiz yaklaşık %60 yeni ve farklı kişilerden oluşmaktadır.
Sözler Köşkü her resmi dernek gibi içişlerinden onaylı bir ilim ve kültür derneği.
Sohbetlerimizi takip eden insanların gönüllü olarak yapmış olduğu bağışlar ile...
Bu gülünç ittihama cevap vermeye bile gerek yok aslında ama Fatih Yağcı kardeşimizin bu konudaki köşe yazısını okuyabilirsiniz. http://portal.sozlerkosku.com.tr/sayfa/risale-i-nur-talebeleri-kuran-okumuyor-mu
Risale-i Nur 3 bölümden oluşan bir bütündür. İman hakikatları, lahikalar ve müdafaalar. İmanımızı kuvvetleştirmek için iman hakikatlarını okuyoruz. Hizmet düsturları için ise mutlaka lahikaları okuyoruz. Müdafaalar ise dava şuuru veriyor.
Belli bir standart yok ancak günde 20-30 sayfadan tutun 100 sayfa okuyana kadar var...