Gençlik Merkezimizin İnşaatında Çalışmalarımız Tüm Hızıyla Sürüyor

Uzun uğraşlar ve yoğun arayışlar sonucunda Elhamdülillah güzel bir yer bulmuştuk. Öncelikle binayı satın almamız gerekti. Bu zorlu süreçte maddi manevi emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Tabiki olay binayı almakla bitmiyor, bir de iç kısmın ihtiyaçlarımıza uygun bir şekilde düzenlenmesi meselesi var. Bu süreç öncekinden biraz daha uzun soluklu olacak gibi görünüyor. Çalışmalarımızın ciddi bir kısmını alt yapı çalışmaları içeriyor. Giderler, elektrik su tesisatları, ısıtma sistemleri, jeneratörler….

Altyapı çalışmalarımızda sona geliyoruz. Şimdi de halılarımız serilecek Allahın izniyle…

GÜNCELLEME 1

Halılarımızı sermeye başladık, tesisatlarımızın ayarlamaları tamalandı. Artık bahçe ve içeri kısımdaki eksikleri tamamlama zamanı. Yakın zamanda bahçemizin peyzaj çalışmaları başladı ayrıca gençlik merkezimizin camları da takıldı. Yeni yerimize geçmek için günleri sayıyoruz.

GÜNCELLEME 2

Elhamdülillah! Yeni yerimize geçtik, video montaj ve sosyal medya ekiplerimiz çalışmalarına başladılar. Şuan sohbet salonumuzun ve stüdyolarımızın tadilatı devam ediyor. Gençlik Merkezimizi gelip görmek istersiniz haritalarda Sözler Köşkü yazarak aratabilirsiniz.

Neden bir bina satın aldık?

Şuan kirada bulunduğumuz bina artık bize yetmiyor. Sessiz bir muhitte, Alan derinliği ve ses yalıtımı gibi teknik özellikleri ile büyük bir stüdyoya sahip olabileceğimiz daha geniş bir binaya ihtiyacımız vardı. Destekçilerimiz vesile ile natamam olan binamızı satın alabildik ama önümüzde büyük bir inşaat yükü var…

Mevcut yerimizde çok fazla gürültü var ve bu da video çekerken bize sorun çıkarıyor.

Aynı anda çok daha fazla video çekebileceğimiz daha büyük bir stüdyoya ihtiyacımız var. Ve biz de alan derinliği gibi daha iyi teknik özelliklere sahip bir stüdyoya ihtiyacınız var. Geçmişte birkaç kez adresimizi değiştirdik ama artık kiralık olmak istemiyoruz. Hiç tereddüt etmeden binada ek dekorasyonlar yapabileceğimiz kendi mülkümüz olsun istiyoruz.

Ayrıca çalışma programları yapmamıza, okuma çevreleri yapmamıza, hem ulusal hem de uluslararası atölye çalışmaları ve seminerler düzenlememize izin veren güzel bir Medreseye ihtiyacımız var.

The Merciful Servant, Hamza Tzortis, Ali Dawah, Omar Süleyman ve diğer mühtediler gibi ünlü konuklar sürekli bizi ziyaret ediyor, ancak onları gerektiği gibi ağırlayamıyoruz.

Misafirlerimizi etkileyecek bir bahçemiz ve güzel tasarlanmış bir ofis ve kafeteryamız olacak. Tesis, gürültüsüz video çekebileceğimiz oldukça izole bir yerde bulunuyor. Ancak aynı zamanda İstanbul’un ana arterlerine (metrobüs vb.)

Mevcut yerimizde olmayan deprem yönetmeliğine uygun güvenli ve yeni bina. İyi fikirler iyi yerlerden gelir. Gönüllü kardeşlerimiz daha iyi çalışma koşullarına sahip olmayı hak ediyor.

Bu Binayı Fiziki Ve Dijital Bir Medrese Olarak görüyoruz.

Bodrum kat (yaklaşık 400 m2) röportajlar, video çekimleri ve prodüksiyon için stüdyomuz olarak kullanılacaktır. 400 m2’lik başka bir oda ise seminer, amfi olarak kullanılacaktır.

Tasarım, içerik üretimi ve pazarlama için bir katın tamamı kullanılacaktır. Deniz manzaralı ve yüksek tavanlı olan üst katı kafeterya olarak tasarlanacak; buna “Cafe Abrahamica” diyebiliriz. Derin tartışma derslerimiz haftada en az 10 ders olacak şekilde burada yapılacaktır. Alt katta ek ofisler, konferans salonları ve bir kütüphane bulunacaktır. Ayrıca hem yerel hem de uluslararası ziyaretçileri ağırlayacak 3 misafir odamız olacak. Bu binayı fiziki ve dijital bir medrese olarak görüyoruz.

Tamamlanmamış Binayı Satın Almak 100%
Bina İnşaatının Tamamlanması 100%
Dekorasyon 80%

Yeni Gençlik Merkezi Binamız Hakkında Genel Bilgiler

Lokasyon: Istanbul – Buyukcekmece

Arazi Büyüklüğü: 1342 m²

Ofis alanı: 1000 m²

Medrese Alanı: 478 m²

Bahçe Alanı: 900 m²