Dava Okulu nedir?

Dava Okulu, kendini sıkı bir İslami eğitime tabi tutmak isteyen ve iman hakikatlerini öğrenmek isteyen kardeşlerimiz için tasarlanmış bir haftalık eğitim programıdır. Amacımız, İslama susamış gönüllere yetişmek ve bu sürecin içinde birlikte ekip arkadaşı olabilmektir.

Eğitimin İçeriği

Bu özel programda birçok güzel etkinlik ve ders düzenliyoruz. Temel düzeyde Kur’an okumayı bilmeyenler için Kur’an-ı Kerim dersleri, Risale-i Nur eserlerinden tefsir dersleri, siyer ve ilmihal dersleri gibi çeşitli konulara odaklanacağız. Ayrıca ateizm ve deizmle ilgili sorulara cevaplar arayacağız.

Dava Okulu Ücretli Mi?

Programın tüm yeme-içme ve barınma etkinlikleri tamamen ücretsizdir. Hatta kahveler de bizden!

Dava Okulu Nerede Yapılıyor?

Maalesef, Sözler Köşkü sadece İstanbul’da yer aldığı için Dava Okulu da İstanbul’da düzenlenecek. Kontenjanımız sadece 10 kişiyle sınırlı. Dava Okulu’na çok sayıda başvuru yapılıyor. Yüzlerce başvuru arasından seçim yapmamız gerektiği için bize gönül koymamanızı rica ediyoruz.

Dava Okulunun Bir Sonu Var Mı?

Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi, Dava Okulu’nun da bir sonu var. Ancak, programın sonunda bizimle devam etmek isteyen kardeşlerimiz için ayrı bir program düzenleyeceğiz. Bu sayede, inşallah bu dava da birlikte bu kardeşlerimizle koşmaya devam edeceğiz.